Ürünlerimiz ve firmamızla ilgili her türlü soru, görüş, ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİM
Bizi Arayın
+90212 875 4114

Çöp Konteyneri Nedir?

Çöp Konteyneri Nedir?

Çöp konteynerleri sadece evsel ve katı atıkların geçici olarak depolanmasında kullanılmalıdır. Sıvı, tıbbi, kimyevi ve zararlı atıklar çöp konteynerinde depolanamaz bu hem insan sağlığı hem de konteynerin kullanım ömrü açısından olumsuz etkiler doğurabilir.

Nasıl Kullanılmalıdır?

  • Sıvı, tıbbi, kimyevi ve zararlı atıklar çöp konteynerinde depolanamaz bu hem insan sağlığı hem de konteynerin kullanım ömrü açısından olumsuz etkiler doğurabilir.
  • Çöp konteynerine sıcak kül veya yanıcı maddeler dökülmemelidir bu konteyner içerisindeki katı atıkların yanmasına, dolayısıyla çevreye ve insan sağlığına zarar verici sonuçlar doğurabilir.
  • Çöp konteynerinin kapağı, kötü kokuların ve zararlı mikrobik bakterilerin çevreye yayılmasına, çeşitli haşeratların konteynere girerek çöpleri dışarı çıkarmasına neden olabilir: Bu sebepte kapak devamlı kapalı tutulmalıdır.
  • Çöp konteyneri bulunduğu yerlerde içine depoladığı atıklardan dolayı hijyenik olmayan bir ortam oluşturabilir ,bu sebepten çöp konteynerinin yerleştirileceği alan yaşam mahallerinden dışarıda, boşaltılması, temizliği ve bakımı rahat yapılabilecek bir yerde olmalıdır.
  • Çöp konteynerinin yerleştirileceği alan çevrili ve zemini düz olmalıdır.
  • Çöp konteynerinin iç ve dış yüzeyleri zararlı olmayan çeşitli temizlik materyalleri kullanılarak sıcak tazyikli su ile periyodik zaman aralıkları içinde dezenfekte edilmelidir.
  • Çöp konteynerleri büyük oranda kullanıcılar tarafından oluşan hatalar sonucu deforme olmaktadır, bu da çöpün iyi derecede korunamaması hem insan sağlığı ve çevre temizliği açısından olumsuz etkiler oluşturması, hem görüntü kirliliği oluşturmasının yanı sıra artı maliyetler getirerek topluma maddi zararda vermektedir.
  • Çöp konteyneri amacı dışında kullanılmamalıdır, kullanıldığı taktirde ciddi hasar veya zararlar verebilir.